ANNIN PŘÍBĚH

Sebeláska bez podmínek

Dnes jsem vnitřně vyrovnaná žena, která se směje, pláče i vzteká, ale nenechá se svými emocemi ovládat a umí si poradit i pod tlakem náročných životních zkoušek. Mám se ráda, přijímám se i se svými chybami a bez výčitek pečuji o své tělo, mysl i duši. Vnímám své pocity, potřeby a přání, otevřeně je projevuji a dokážu se za ně postavit. Vedu spokojený a tvořivý život v souladu se svou pravou podstatou, protože jsem nalezla odvahu být sama sebou a odlišovat se. Následuji svou vášeň a plním své poslání, pro něž jsem se narodila. Jenomže dřív bylo všechno úplně jinak.

Deprese a únava

Od dětství jsem trpěla depresí, k níž se postupem času přidala chronická únava. Prožívala jsem hluboké utrpení, nedokázala jsem ho snášet, ale ani změnit. Omezovala mě úzkost a neschopnost zvládat nároky běžného života. Kvůli značné ztrátě energie jsem se přestávala věnovat svým zájmům a později i plnit své povinnosti. Byla jsem přesvědčená, že nejsem dost dobrá. Obviňovala jsem se za svou přecitlivělost a nevýkonnost. Každý neúspěšný pokus o změnu jsem považovala za další důkaz své nedostatečnosti. Nakonec jsem se zhroutila.

"Připadám si, jako bych se topila v černé hlubině a nedokázala se ani na vteřinu vynořit nad hladinu, abych se tam nadechla,“ pokusila jsem se popsat nepopsatelnou emoční bolest do svého deníku. "Jako bych nosila tmavé brýle, skrz které se mi všechno zdá buď nesnesitelné, nebo nesmyslné, a nemohla je sundat."

Odraz ode dna

Jednoho rána jsem se probudila tak unavená, že jsem nemohla vstát z postele, natož si vyčistit zuby. Skončila jsem v pracovní neschopnosti s psychiatrickou diagnózou. Právě tehdy jsem po zjištění, že nejsem vadná, slabá, neschopná ani líná, ale zkrátka vyléčitelně nemocná, pod svými chodidly ucítila pevné dno a nad hlavou spatřila odlesky třpytící se hladiny. Několik měsíců jsem zůstala zavřená mezi čtyřmi stěnami svého pokoje. Aniž bych to tušila, v jeho tichu a klidu jsem se připravovala na náročnou, ale zázračnou cestu vzhůru.

Cesta vzhůru

Brzy jsem pochopila, že antidepresiva za mě moje problémy nevyřeší. Rozhodla jsem se raději odhalit příčiny své nemoci než potlačovat její příznaky. Prošla jsem konstelační a kineziologickou terapií, kde jsem postupně uzdravovala zatěžující dětská duševní zranění. Získané vhledy jsem vzápětí převáděla do každodenní praxe. Krok za krokem jsem uskutečňovala trvalou změnu k lepšímu, která s sebou přinesla vytouženou úlevu od emoční bolesti, návrat ztracené energie a nečekaně i splnění těch nejtajnějších snů.

Splněné sny

Když jsem se z deprese vyléčila, rozhodla jsem se účastnit se výcviku průvodce technikou Rebirthing ve Spojených státech přímo u jejího autora Leonarda Orra. Byl to dokonalý vrchol mojí cesty vzhůru, který jí dodal hluboký duchovní rozměr. Uvědomila jsem si, že každé moje prokletí ve skutečnosti znamenalo požehnání, hodnotné ponaučení a přípravu na plnění poslání průvodkyně Vědomým znovuzrozením, jímž jsem nejprve potřebovala sama projít, abych potom mohla odpovědně inspirovat a podporovat ostatní ženy.

"Vydat se sem bylo asi moje nejšílenější, ale určitě nejlepší rozhodnutí, které mi přineslo nezapomenutelnou zkušenost,“ napsala jsem své rodině z výcviku. „Rebirthing předčil moje očekávání, po každém sezení mám pocit, že jsem právě učinila životní průlom."

Další kroky

Období mateřství na plný úvazek mi poskytlo další příležitost střetnout se se svým stínem a uvědomit si podmíněné zatěžující vzorce svého prožívání a chování. V jeho průběhu jsem navštívila seminář vedený autorkou terapeutické metody Cesta Brandon Bays, kde jsem pokračovala jak v uvolňování potlačených emocí, odhalování omezujících přesvědčení a obnovování spojení se zdrojem své síly, moudrosti a tvořivosti, tak v osvojování účinných nástrojů pro nezasahující provázení uzdravováním vycházejícím zevnitř.

Čas sdílení

Nyní konečně nastal čas sdílení. Znalosti získané pětiletým vysokoškolským studiem psychologie, účastí na kurzech osobnostního a duchovního rozvoje a četbou odborných publikací jsem propojila s praktickými zkušenostmi z vlastní terapie do uceleného poznání, které si nenechávám pro sebe, ale předávám vám ho nejen na konzultacích a sezeních, ale i na přednáškách a seminářích nebo v knihách a blogových příspěvcích. Ráda se stanu i vaší průvodkyní Vědomým znovuzrozením do života, ve kterém se budete cítit spokojeně.

KDO JE ANNA?

Jmenuji se Anna Javůrková. Jsem terapeutka a lektorka osobnostního a duchovního rozvoje. Vystudovala jsem psychologii na pedagogické fakultě, působila jsem v oblasti vzdělávání, kariérového poradenství a řízení lidských zdrojů, ale postupně jsem dospěla k terapii zaměřené na tělesné a emoční prožívání.

Jako průvodkyně Vědomým znovuzrozením využívám své dary jasného vědění a vysoké citlivosti, sdílím svůj osobní příběh, předávám jeho ponaučení a plním své poslání spočívající v převzetí vlastní moci a odpovědnosti za svůj život, uzdravení svých duševních zranění a umožnění druhým udělat totéž.

Hnacím motorem je pro mě vlastní zkušenost, že trvalá změna k lepšímu je uskutečnitelná. Vyléčila jsem se z deprese a chronické únavy, jimiž jsem trpěla od dětství. Na cestě hledání vnitřní rovnováhy jsem nalezla laskavost a soucit se sebou sama i okolním světem, které se staly nedílnou součástí mých projektů.

Jsem certifikovaná průvodkyně terapeutickou technikou Rebirthing, kterou jsem se naučila na výcviku ve Spojených státech přímo u jejího autora Leonarda Orra.