ANNIN PŘÍBĚH

Sebeláska bez podmínek

Dnes jsem vnitřně vyrovnaná žena, která se naplno směje, pláče i vzteká, ale nenechá se svými emocemi ovládat a umí si poradit pod tlakem životních zkoušek. Mám se ráda a přijímám se i se svými chybami. Uznávám své pocity, potřeby a přání, otevřeně je projevuji a dokážu se za ně postavit. Bez výčitek o sebe pečuji a dopřávám si to nejlepší. Vedu spokojený a tvořivý život v souladu se svou pravou podstatou, protože mám odvahu být sama sebou a odlišovat se. Následuji svou vášeň a naplňuji své poslání. Jenomže dřív bylo všechno úplně jinak.

Deprese a únava

Od dětství jsem trpěla depresí, k níž se postupem času přidala chronická únava. Prožívala jsem hluboké utrpení, nedokázala jsem ho snášet, ale ani změnit. Omezovala mě úzkost a neschopnost zvládat nároky běžného života. Kvůli značné ztrátě energie jsem se přestávala věnovat svým zájmům a později i plnit své povinnosti. Byla jsem přesvědčená, že nejsem dost dobrá. Obviňovala jsem se za svou přecitlivělost a nevýkonnost. Každý neúspěšný pokus o změnu jsem považovala za další důkaz své nedostatečnosti. Nakonec jsem se zhroutila.

"Připadám si, jako bych se topila v černé hlubině a nemohla se ani na vteřinu vynořit nad hladinu, abych se nadechla,“ pokusila jsem se vyjádřit nepopsatelnou emoční bolest do svého deníku. "Jako bych nosila tmavé brýle, skrz které se mi všechno zdá buď nesnesitelné, nebo nesmyslné, a nemohla je sundat."

Odraz ode dna

Jednoho rána jsem se probudila tak unavená, že jsem nemohla vstát z postele, natož si vyčistit zuby. Skončila jsem v pracovní neschopnosti s psychiatrickou diagnózou. Právě tehdy jsem po zjištění, že nejsem vadná, slabá, neschopná ani líná, ale zkrátka vyléčitelně nemocná, pod svými chodidly ucítila pevné dno a nad hlavou spatřila odlesky třpytící se hladiny. Několik měsíců jsem zůstala zavřená mezi čtyřmi stěnami svého pokoje. Aniž bych to tušila, v jeho tichu a klidu jsem se připravovala na náročnou, ale zázračnou cestu vzhůru.

Cesta vzhůru

Brzy jsem pochopila, že antidepresiva za mě moje duševní problémy nevyřeší. Rozhodla jsem se raději odhalit příčiny své nemoci než potlačovat její příznaky. Prošla jsem cykly kineziologických a konstelačních terapií, kde jsem postupně zpracovávala zatěžující dětská traumata. Získané vhledy a uvědomění jsem vzápětí převáděla do každodenní praxe. Krok za krokem jsem uskutečňovala trvalou pozitivní změnu, která s sebou přinesla vytouženou úlevu od emoční bolesti, návrat ztracené energie a nečekaně i splnění těch nejtajnějších snů.

Splněné sny

Když jsem se plně uzdravila, rozhodla jsem se zúčastnit se výcviku průvodce technikou Rebirthing ve Spojených státech přímo u jejího autora Leonarda Orra. Byl to dokonalý vrchol mojí cesty vzhůru, který jí dodal hluboký duchovní rozměr. Uvědomila jsem si, že každé mé prokletí ve skutečnosti znamenalo požehnání, hodnotnou životní lekci a přípravu na poslání průvodkyně Vědomým znovuzrozením, jímž jsem nejprve potřebovala sama projít, abych pak mohla inspirovat a podporovat ostatní ženy.

"Vydat se sem bylo asi moje nejšílenější, ale určitě nejlepší rozhodnutí, které mi přineslo nezapomenutelnou zkušenost,“ napsala jsem své rodině z výcviku. „Rebirthing předčil moje očekávání, po každém sezení mám pocit, že jsem právě učinila životní průlom."

Čas sdílení

Nyní konečně nastal čas sdílení. Znalosti získané pětiletým vysokoškolským studiem psychologie, účastí na osobnostně rozvojových kurzech a četbou nespočtu odborných publikací jsem propojila s praktickými zkušenostmi z nejrůznějších terapií a svého barvitého života do uceleného poznání, které si nenechávám pro sebe, ale předávám vám ho jak na přednáškách a seminářích, tak v blogových příspěvcích a připravovaných elektronických či tištěných knihách. Ráda se stanu i vaší průvodkyní Vědomým znovuzrozením.

KDO JE ANNA?

Jmenuji se Anna Javůrková. Jsem terapeutka, lektorka a autorka autorka knih osobního a duchovního růstu. Vystudovala jsem psychologii na pedagogické fakultě, působila jsem v oblasti vzdělávání, kariérového poradenství a rozvoje lidských zdrojů, ale postupně jsem se propracovala hlouběji k terapeutickým přístupům zaměřeným na práci s dechem, tělem a emocemi.

Programy Vědomého znovuzrození jsou mojí vášní i posláním, kde využívám své vnitřní dary, sdílím svůj životní příběh a předávám, co jsem sama vyzkoušela a co se mi osvědčilo. Hnacím motorem je pro mě vlastní zkušenost, že trvalá pozitivní změna je uskutečnitelná. Plně jsem se uzdravila z deprese a chronické únavy, jimiž jsem trpěla již od dětství. Na cestě hledání vnitřní rovnováhy jsem našla především samu sebe.

Jsem certifikovaná průvodkyně technikou Rebirthing, kterou jsem se naučila na výcviku ve Spojených státech přímo u jejího autora Leonarda Orra.

Jsem organizátorka skupinové harmonizační techniky OM Chanting s požehnáním duchovního mistra Paramahamsy Vishwanandy.