PROBUZENÍ Z MATRIXU

"Co mě přivedlo k RB?
Už dlouho jsem měl pocit, že se mi nedaří dotahovat věci do konce a že se bojím posunout se dál ve více životních oblastech, v práci, ve volném čase a obecně v naplňování cílů a vizí. Pro něco jsem se rozhodl, vynaložil jsem čas, úsilí, peníze. Byl jsem do věci zpočátku zapálený, ale postupně jsem si začal nacházet víc a víc důvodů proč to nejde, nebo co špatného by se mohlo stát. Obvykle jsem tu věc před koncem odložil a postupně se přesvědčil, že bude lepší od toho ustoupit. Nejhorší bylo, že jsem si pak i dlouho poté hledal zdůvodnění, abych si potvrdil, že jsem to udělal správně.

Proč jsem si vybral RB?
RB podobné situace řeší. Uvažuje tak, že pokud chci něco změnit, musím začít u sebe. Říká, že právě my jsme ten, kdo ovlivňuje situace, do kterých se dostáváme, a život, jaký žijeme. Nikoli naše okolí, naši blízcí nebo peníze, ale právě my. Pokud tedy chceme něco změnit nebo zjistit, co vlastně chceme, musíme začít u sebe. To mě zaujalo, protože můj problém se opakoval v různých oblastech a zmíněný pohled na řešení mě zaujal.

Další výhodou RB je fakt, že pro mě byl intenzivní, efektivní a bez zbytečného mluvení. Nikomu jsem se nemusel zvlášť svěřovat, v ničem se zdlouhavě pitvat. Člověku přijdou „aha momenty“ a pochopí problém vnitřně i v souvislostech. Za hodinu a půl jsem si prošel opravdu zajímavými a intenzivními stavy. Ne vždy byly příjemné, někdy i dost nepříjemné, ale vždy se daly zvládnout.

Slečna průvodkyně vždy přesně věděla, co se ve mně odehrává, a vedla mě dál jednoduchými pokyny, na které jsem se soustředil. Ideální stav oproti nějaké vleklé dlouhodobé alternativě. A navíc jsem začal věřit, že mnoho nepříjemných i krizových situací se dá zvládnout právě díky obyčejné vědomé práci s dechem.

Jak probíhala sezení?
Absolvoval jsem deset sezení. Zajímavé bylo hned první. Popovídali jsme si o tom, co se zhruba bude dít. Důležité bylo vědět, že vše je správně a přesně tak, jak má být, dále to, že RB mi nemůže ublížit. Poté jsme šli na věc. Byl jsem nedůvěřivý, říkal jsem si: „Co asi tak můžu zažít, když budu jen ležet a dýchat?“ Meditacím nerozumím a mám pocit, že tyhle věci na mě stejně nefungují.

A ono to fungovalo. Co nastalo, se těžko popisuje, ale bylo to skvělé. Byl to pocit, jako bych se celý klepal, jako by mnou procházel proud. Vrnělo mi celé tělo od konečků prstů na nohou až po vršek hlavy. V tu chvíli jsem byl jako Neo v Matrixu, když se z něj zrodil vyvolený. Proud světla šel ze mě na všechny strany, cítil jsem neuvěřitelnou sílu, sebejistotu, radost a najednou jsem věděl, že když disponuji takovouto vnitřní silou, tak všechny problémy, které řeším, jsou strašně malé a v porovnání s touto mocí až nicotné. V tu chvíli byl tento prožitek opravdu skutečný. Asi jako ve zmíněném filmu, kde se říká, že tělo sice leží, ale pro mozek jsou prožitky z Matrixu skutečné. A k čemu je tělo bez mozku.

Po tomto sezení jsem byl hodně nabitý na další. Pár dní jsem si nechal na zpracování a poté jsme pokračovali. Další sezení byla různá, v některých jsem měl podobné vize, některá byla spíše s odezvami svalů, ale na závěr vždy došlo k náhlému uvolnění svalů a odplavení daného problému.

V některých sezeních jsem odpouštěl různým lidem. Ale opravdu, vnitřně a úplně, ne jenom tak, že jsem si řekl: “Ok, kašlu na to.“ Proč odpouštěl? Jeden z „aha momentů“. Protože já jsem ten, koho to trápí, koho to brzdí. Ten dotyčný ať si dělá, co chce. Je podstatné začít u sebe, on je mi v tu chvíli ukradený. Zajímavé je, jak moc to fungovalo.

Jak bych popsal RB?
Využil bych počítačové analogie. Na počítači jste schopni se dostat kliknutími k nastavení počítače, mazání programů apod. Naše tělo a mysl umí totéž a je to jednoduché. Ona kliknutí myší jsou právě ten specifický způsob dýchání, kterým tělu a hlavě dáme pro ně přirozený pokyn, že teď jdeme do nastavení, že jdeme mazat návyky a nahrávat jiné. V jednoduchosti je krása a v případě RB i efektivita a síla."

- Neo